+90 252 645 1558 info@rudderyachting.com

Teknede Yaşam

Tekne Yaşamında Dikkat Etmeniz Gerekenler;

Bütün kış beklediğiniz,şehir hayatının kasvetli ve kalabalık ortamından uzaklaşacağınız,sevdiklerinizle beraber olacağınız bir tekne tatili hayal edin…

Tatilinizin beklenmedik kazalarla size ve sevdiklerinize zehir olmaması için müşteri ve tekne sahiplerinin tecrübelerinden yola çıkarak hazırladığımız bu yazıya göz gezdirmenizde fayda var.

Tekne içerisinde veya güvertede ayakkabı ve terlik kullanmamalısınız. Bu ıslak zeminde kaymanıza neden olabilir ve tekne zeminine de zarar verir.

Tekne motoru çalışır durumdayken veya tekne henüz kıyıya yanaşmamış haldeyken denize atlamamalısınız. Pervane kuvveti sizi çekebilir veya dibini göremediğiniz deniz derinliği sakatlanmanıza yol açabilir.

Teknelerde su, su tanklarına doldurularak temin edilir, yani karaya göre daha kısıtlıdır. Bu sebeple teknede su israfından kaçınmanız hem doğaya katkı sağlar hem de tatiliniz boyunca (duş,yemek,wc vs.) ihtiyaç duyacağınız suyun temini için mecburi rota değişikliklerine sebebiyet vermez.

 

Tekne tuvaletleri ev tipi veya farklı sistemlerle çalışabilmektedir ve atıklar pis su tanklarında toplanmaktadır.Tuvaletlere  peçete veya katı cisimler atmanız tuvaletin tıkanmasına ve tekne üzerinde yaşadığınız alana koku yayılmasına sebebiyet verebilir. Üstelik artık tuvaletlerde çalışamaz durumda olacağından tatilde yaşamak istemediğiniz durumlara yol açabilir.

Tuvaletlere dalgınlıkla veya bilmeden katı bir cisim attıysanız lütfen öncesinde kaptana haber verin.

Tekne hareket halindeyken havlu,gözlük,şapka vs. eşyalarınızı güvenli bir yere alın. Rüzgarla uçup denize düşebilir.

Kıyıya yanaşırken,limandan çıkarken veya limana girerken gemiciye yol vermeli,mümkünse oturmalı ve gemicinin işini seri bir şekilde yapmasına izin vermelisiniz.

Herhangi bir istediğiniz var ise bunu yanaşmadan önce veya yanaştıktan sonra yapmalısınız.

Sizde yaşadığınız tecrübeleri bize mail yoluyla ulaştırabilir ve daha kaliteli bir mavi tur yolculuğuna katkıda bulunabilirsiniz…

tr_TR