+90 252 645 1558 info@rudderyachting.com

Göcek Koylarında Spor

1.Yoga

Yoga herkes tarafından bilinen ve özellikle son zamanların en popüler spor aktivitelerinden biri. Kelime anlamı ise ‘bütünleşmek’ ve özünde zihin, beden ve ruh bütünlüğü sağlamayı hedefliyor.

Yogaya başlamak isteyen kişilerdeki genel önyargı fiziki ve ruhi esnekliğe sahip olmamız gerektiği.  Yoga yapmak için esnek ya da sakin bir ruh yapısına sahip olmamıza ihtiyacımız yok, yoga pratiği yaptıkça bedenimiz esneyecek beden, zihin ve ruh farkındalığımız artacaktır. Yogayı kendinize doğru bir yolculuk diye tarif etmek yanlış olmayacaktır. Çünkü düzenli yapılan pratiklerle nefesimizi doğru kullanmayı ve nefes kontrolünü öğrenecek ve her gün gözlemlenebilen ilerlemelere kendinizde şaşıracaksınız.

Yogadaki bütününün bir parçası da meditasyon, böylelikle an’da kalabilmeyi ve kendimize odaklanabilmeyi hedefliyoruz. Tabi ki, bu bir yolculuk ve herkesin yolculuğu ve gelişimi de birbirinden farklı olacak, paniğe gerek yok! Böyle anlarda derin bir nefes al ve kendine odaklan. Doğayla iç içe kendinize doğru bir yolculuğa çıkmak isterseniz yogayı deneyimlemelisiniz. Bir kez deneyimledikten sonra şüphesiz hayatınızın da yogaya küçükte olsa bir yer ayıracaksınız.

 2.Pilates

Pilates günümüzde özellikle kadınların daha çok tercih ettiği, kişiye dayanıklılık, esneklik, sıkılaşma ve incelme sağlayan bir egzersiz yöntemidir. Pilates nefese odaklanır ve daha kaliteli nefes almamıza yardımcı olur ve nefes kontrolü sağlayarak kasıklar ve omuzlar arasında kalan merkez bölgeyi güçlendirmeyi hedefler.

Peki neden pilates yapmalıyız?

Masa başı çalışıyorsak ve postüral sorunlarımız varsa çözüm yine Pilates’te. Yüksek şiddetli antrenmanlar size göre değilse ve incelmeyi ve daha dik durmayı ve duruş bozukluklarını gidermeyi hedefliyorsanız sizin sporunuz da Pilates olabilir. Bazı sakatlıklar ve sağlık problemleri yaşıyorsanız da sizin için daha kaliteli bir yaşamın anahtarı Pilates’te olabilir.  Unutmayın, Pilates’i bulan ve geliştiren Joseph Pilates’te kendi astımını ve birçok yaralı askeri bu metotla tedavi etmişti.

Sizinde hedefiniz nefes kontrolüyle sıkılaşmaksa hayatınızda ya da antrenman programınızda Pilates’e bir şans tanıyın. Pişman olmayacaksınız!

 3. Fonksiyonel Antrenman

Fonksiyonel antrenman, yapılan antrenmanın çok fonksiyonlu olduğu, vücudumuzdaki birçok kas grubunun aynı anda çalıştırıldığı bir antrenman yöntemidir. Bu sistem kasları güçlendirmeye, vücudu sıkılaştırmaya kişinin günlük hareketlerini rahat bir şekilde yapabilmesine yardımcı olarak, günlük hayatımızın kolaylaşmasına destek olmaktadır. Bu antrenman yöntemiyle denge, kondisyon ve güç odaklı egzersizlerle daha hızlı yağ yakımı ve kas inşası gerçekleştirebilirsiniz.

Neden Fonksiyonel Antrenman yapmalıyız?

  • Kişiye özel oluşturulan antrenman programı ihtiyacınıza ve düzeyinize göre şekillenir.
  • Sakatlanma riskine karşı vücudunuzu koruyacak ve en aza indirgeyecektir.
  • Kasları güçlendirir, vücudu sıkılaştırır ve günlük hareketlerimizin kalitesini artırarak daha kontrollü hareket etmemizi sağlayacaktır.
  • Her yaştan bireye hitap eder, gözünüzün korkmasına gerek yok!

Klasik  fitness ve cardio yapmak size sıkıcı geliyorsa, farklı ekipmanlar ya da vücut ağırlığıyla spor yapmak istiyorsanız fonksiyonel antrenmanı da mutlaka denemelisiniz!

Tek düze ve sıradan bir tatilden sıkıldıysanız, tatilde spor anlayışınız sadece yüzmek değilse, Göcek’in eşsiz doğası ve koylarını gezip görürken yapabileceğiniz çeşitli spor aktiviteleri ile tatilinizi eşsiz bir deneyime dönüştürmek isterseniz sizde programınıza bunlardan birini eklemelisiniz.

tr_TR